اسیلوسکوپ سیگنال سیگنال - با توابع تجزیه و تحلیل عدسی و اسیلوسکوپ. الان بخرش!

اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط (MSO)


  • با هر دو آنالیز منطقی و توابع اسیلوسکوپ
  • رابط کاربر پسند
  • اسیلوسکوپ USB دارای توابع قدرتمند است و برای استفاده آسان است
  • تجزیه و تحلیل منطق پشتیبانی از رمزگشایی اتوبوس و لیست بسته پروتکل
  • تجزیه و تحلیل منطق دارای حداکثر سرعت فشرده سازی اطلاعات 1 میلیون، با استفاده از حافظه 1K، معادل 1G از ذخیره سازی
MSO

Indexاسیلوسکوپ سیگنال مخلوط چیست؟

اسیلوسکوپ سیگنال سیگنال ترکیبی از توابع اسیلوسکوپ و آنالیز منطقی است. اسیلوسکوپ ها و آنالیزورهای منطقی ابزارهایی هستند که اغلب در الکترونیک استفاده می شوند. اگرچه هر دو می توانند برای اندازه گیری سیگنال های الکتریکی استفاده شوند، اما عملکرد آنها متفاوت است. Oscilloscopes برای اندازه گیری سیگنال های آنالوگ استفاده می شود، صفحه نمایش به طور مداوم به روز می شود تا کاربران بتوانند تغییرات شکل موج را مشاهده کنند. آنالیزگرهای منطقی برای اندازه گیری سیگنال های دیجیتال استفاده می شوند و شکل های مشاهده شده فقط دو حالت یک مقدار بولین (0 و 1) را نمایش می دهند. تجزیه و تحلیل منطق دارای کانال های بیشتری و حافظه بزرگتر نسبت به اسیلوسکوپ ها. بعضی از آنالیزورهای منطقی یک تابع رمزگشایی اتوبوس دارند.

اسیلوسکوپ مخلوط سیگنال Perytech هر دو نرم افزار اسیلوسکوپ و آنالیز منطق است. نرم افزار اسیلوسکوپ همانطور که در زیر نشان داده شده است. پانل نرم افزاری شبیه یک اسیلوسکوپ سنتی است و مناسب برای مشاهده تغییرات در زمان واقعی در سیگنال های آنالوگ است.

DSO panel

نرم افزار آنالیز منطقی در تصویر زیر ارائه شده است (برای مشاهده تصویر اصلی روی تصویر کلیک کنید). آنالیز منطقی دارای توابع قدرتمند است که برای بازرسی کانال های چندگانه و سیگنال های نسبتا طولانی دیجیتال مناسب هستند. علاوه بر این، آنالیز منطقی یک تابع رمزگشایی اتوبوس دارد.

LA 32 channel

حالت اسیلوسکوپ سیگنال سیگنال همگام موجک های دیجیتال و آنالوگ را اندازه می گیرد، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است (روی تصویر کلیک کنید تا تصویر اصلی را نمایش دهد). شانزده کانال آنالیز منطقی را می توان در حالت اسیلوسکوپ مخلوط سیگنال استفاده کرد.

MSO mode


حالت اسیلوسکوپ را وارد کنید


ویژگی 1: آسان برای استفاده از رابط

بسیاری از نرم افزارهای USB oscilloscope به شکل پنجره ای طراحی شده اند، زیرا این فرم ساده ترین طراحی است. با این حال، چنین طراحی بسیار متفاوت از اسیلوسکوپ های واقعی است و باعث مشکلات و ناراحتی کاربران می شود.

طراحی نرم افزار اسیلوسکوپ USB Perytech شبیه به یک اسیلوسکوپ واقعی است، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است. رابط بسیار آسان برای استفاده است، و اکثر کاربران می توانند تمام توابع را حتی در صورت نبود یک کتابچه راهنمای کاربر.

DSO panel

پانل نرم افزار می تواند در پنج اندازه نمایش داده شود یا در حالت تمام صفحه نمایش داده شود.

DSO panel zoom

ویژگی 2: عملکرد نرم افزار قدرتمند

این نرم افزار شامل بسیاری از توابع اندازه گیری خودکار مانند حداکثر مقدار، حداقل مقدار، فرکانس و دوره است.

DSO measure function

عملکرد مکاننما برای نوشتن گزارش مفید و مناسب است.

DSO cursor function

در عملکرد بازنگری (OVERVIEW)، ظاهر صفحه نمایش کل شکل موج را نشان می دهد و بخش بزرگ شده شکل موج در زیر نمایش داده می شود. منطقه خاکستری را می توان در بالا بکشید و یا نوار اسکرول در پایین را می توان برای حرکت بخش نمایش داده شده استفاده می شود.

DSO overview

عملکرد FFT را می توان برای مشاهده دامنه فرکانس روشن کرد. عملکرد FFT به طور خودکار مقادیر پیک را تشخیص می دهد.

FFT function

تابع نمونه برداری معادل: برای سیگنال های دوره ای، این تابع می تواند سیگنال ها را تجزیه و تحلیل کند و آنها را با سرعت نمونه ای 4 GS / s به نمایش بگذارد. این عملکرد رزولوشن نمونه گیری را افزایش می دهد و کاربر را با جزئیات بیشتری را فراهم می کند.

Equivalent Sampling

نرم افزار اسیلوسکوپ دارای توابع ریاضی متعددی مانند اضافه کردن، تفریق، ضرب، تقسیم و مربع است.

Math function

منحنی Lissajous، نمایش داده شده در حالت XY.

XY mode

عملکرد تابع متناوب دقت 0.1 Hz است

Frequency Counter

عملکرد فایل ذخیره شده کاربران را قادر می سازد که فایل ها را به عنوان * .png، * .bmp، یا * .csv (فایل های اکسل) و * .txt یا * .m (فایل های MATLAB) ذخیره کنند. شکل زیر از تابع "plot ()" MATLAB برای رسم نمودار از موج استفاده می کند.

Matlab

ویژگی 3: عملکرد پشته

تابع جمع شدن برای ترکیب چندین اسیلوسکوپ استفاده می شود. چهار اسیلوسکوپ USB می توانند به عنوان یک اسیلوسکوپ 8 کاناله انباشته شوند.

DSO stack

ویژگی 4: API LabVIEW را فراهم می کند

LabVIEW می تواند برای طراحی یک برنامه اندازه گیری استفاده شود.

Labview Labviewمعرفی حالت آنالیز منطقی


تابع فشرده سازی اطلاعات قدرتمند

تجزیه و تحلیل منطق Perytech دارای تابع فشرده سازی داده ها با نسبت حداکثر فشرده سازی 1 میلیون است. این به طور قابل ملاحظه ای زمان اندازه گیری را افزایش می دهد.

اصل حالت فشرده سازی: در حالت عادی، آنالیز منطقی تمام داده های نمونه گیری را در حافظه ذخیره می کند. در حالت فشرده سازی، هنگامی که سیگنال تغییر می کند، فقط داده ها ثبت می شود. از آنجا که تمام سیگنال ها در هر زمان نمونه گیری تغییر نمی کنند، عملکرد فشرده سازی می تواند زمان ضبط را بطور قابل توجهی افزایش دهد.

مثال آزمون واقعی، سیگنال تست یک سیگنال ساعت 100 هرتز است، حافظه را به 128k تنظیم می کند، میزان نمونه گیری را به 200 مگا بایت / ثانیه تنظیم می کند، یک آنالیز منطقی بدون داده های فشرده سازی برای تقریبا 0.65 مگابایت. نسبت فشرده سازی آنالایزرهای منطقی قدیمی تنها 256 است و زمان ضبط آن تقریبا 167 میلی ثانیه است. تجزیه و تحلیل منطق Perytech دارای حداکثر فشرده سازی 1 میلیون است. در شرایط مشابه، زمان ضبط برای آنالیز منطقی Perytech بیش از 640،000 میلی ثانیه است.

شکل زیر نشان می دهد زمان ضبط برای سه نوع آنالیز منطقی. آنالیز منطقی بدون عملکرد فشرده سازی نیاز به 128 گیگابایت حافظه دارد تا برای 640،000 مگابایت در همان شرایط ثبت شود.

compress ratio

حداکثر زمان ضبط در حالت فشرده چیست؟

زمان ضبط در حالت فشرده سازی مربوط به فرکانس تغییرات داده است. به عنوان مثال، اگر یک سیگنال در هر 1 میلی ثانیه تغییر کند، زمان ضبط 8K حافظه 8 ثانیه است.

1 ms * 8000 = 8 s

تست واقعی حالت فشرده سازی

شکل زیر ارتباط USB را هنگامی که یک ماوس USB وصل است نشان می دهد. با نرخ نمونه برداری 200 مگا بایت / ثانیه، 64 کیلو از حافظه برای ثانیه 5.478 ثانیه ثبت می شود. بدون حالت فشرده سازی، زمان ضبط همان زمان نیاز به 1.09 گرم حافظه برای هر کانال دارد.

compress demo USB

تصویر زیر یک ارتباط RS-232 PLC را نشان می دهد. نرخ بیت RS-232 از 19200 حدود یک بار در هر 240 مگابایت ارتباط دارد. میزان نمونه گیری آنالیز منطقی 200 میلی ثانیه / ثانیه بود. به طور کلی 64 کیلو از حافظه برای 76.9 ثانیه ثبت شده است. بدون حالت فشرده سازی، زمان ضبط همان 15.38 G حافظه برای هر کانال نیاز دارد.

compress demo RS232


ویدئوی زیر یک تظاهرات از حالت فشرده سازی است:
LA compress video


آسان برای استفاده از رابط

اگرچه آنالیزورهای منطقی قدرتمند هستند، بسیاری از محققان از آنها به دلیل زمان قابل توجهی برای یادگیری نحوه استفاده از آنها استفاده نمی کنند. دستورالعمل های کاربر برخی از آنالیزور منطقی بیش از 1000 صفحه است. مهندسان زمان زیادی برای یادگیری نحوه استفاده از ابزار جدید ندارند.

با درک نیاز کاربران، Perytech آنالیز منطقی را با ساده ترین و ساده ترین رابط کاربری توسعه می دهد. تمام عملیات تجزیه و تحلیل منطقی Perytech بصری هستند، کاربران برای استفاده از تمام توابع با موفقیت بدون استفاده از کتابچه راهنمای کاربر. علاوه بر این، بسیاری از توابع آسان برای استفاده، به کاربران امکان مشاهده سیگنال و تجزیه و تحلیل داده ها را توسعه داده اند.


نوار ابزار ساده شده

فقط از توابع اغلب استفاده شده در نوار ابزار برای جلوگیری از کاربران گیج کننده ذخیره می شود. آیکون ها ساده و واضح هستند، به این معنی که کاربران حتی پس از چند سال، فراموش نخواهند کرد که از دستگاه استفاده کنند. توابع پیشرفته در منوی کشویی موجود است.

LA panel

عملیات اساسی نیاز به دو مرحله دارد

مرحله 1: بر روی جعبه "Trigger" (بر روی ماوس ماوس در تصویر زیر کلیک کنید) برای تنظیم حالت ماشه.

مرحله 2: دکمه "RUN" را فشار دهید.

LA 2 steps

عملکرد پانل کانال راحت

پانل کانال در سمت چپ صفحه می تواند برای تنظیم کانال ها برای اندازه گیری سیگنال ها استفاده شود. شما می توانید نام کانال ها و اتوبوس ها را تنظیم کنید، کانال های اضافه / حذف، کانال های کپی / قرار دادن و تغییر رنگ کانال ها را تنظیم کنید. شما همچنین می توانید کانال های مورد نظر خود را با فشار دادن Ctrl + دکمه سمت چپ ماوس، و سپس کانال ها را به یک اتوبوس ("گروه به اتوبوس") گروه بندی کنید.

group BUS

تابع تجزیه و تحلیل اتوبوس

تجزیه و تحلیل منطق Perytech یک تابع رمزگشایی اتوبوس فراهم می کند که می تواند به کاربر به طور خودکار مقادیر مختلف اتوبوس را تجزیه و تحلیل کند. این می تواند مقدار قابل توجهی از زمان را ذخیره کند. تصویر زیر نشان دهنده تحلیل واقعی اتوبوس I2C با استفاده از آنالیز منطقی Perytech است.

I2C BUS

تصویر زیر تجزیه و تحلیل BART UART (RS-232) (4 کانال) را نشان می دهد.

4 UART decode

فرمت رمزگشایی پیش فرض در مقادیر هگزادسیمال (Hex) است. همچنین می توانید از دکمه اعشاری یا ASCII (این تنظیم را می توانید به منوی گزینه ها → فرمت داده بسته بندی) پیدا کنید. تصویر زیر اتوبوس UART در فرمت ASCII نمایش داده می شود.

UART ASCII

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل منطق Perytech دارای پروتکل لیست بسته پروتکل است. این تابع بسته های رمز گشایی را به صورت پیوسته در یک پنجره نمایش می دهد. انتقال بسته به طور نسبتا آسان است زیرا شما می توانید داده های بیشتری را نسبت به شکل موج در یک پنجره بررسی کنید. شکل زیر تصویری از پنجره ای است که لیست بسته پروتکل I2C را ارائه می دهد. Perytech به طور مداوم تابع تجزیه و تحلیل جدید اتوبوس را بهبود می بخشد، شما می توانید در هر زمان با نیازهای خود را برای عملکرد تجزیه و تحلیل جدید اتوبوس به اشتراک بگذارید.

packet list

یک لیست بسته USB در زیر ارائه شده است. وقتی مقدار زیادی از داده ها وجود دارد، نگاه کردن به لیست بسته پروتکل بسیار ساده تر و سریع تر از نگاه کردن به رمزگشایی شکل موج است.

USB packet list

لیست پروتکل بسته را می توان به عنوان یک متن (* .txt) یا فایل اکسل (* .csv) صادر کرد.

packet list export

توابع دیگر
عملکرد نشانگر

با کلیک بر روی دکمه سمت راست ماوس در منطقه حاکم (همانطور که در زیر نشان داده شده است) در بالای صفحه نمایش داده می شود و منوی تابع مکان نما ظاهر می شود. شما می توانید مکان نما A و B را انتخاب کرده یا به موقعیت مکان نما A، B و T ("Trigger") بروید. با استفاده از دکمه سمت چپ ماوس، می توانید مکان نما را بکشید. هنگامی که یک مکان نما را در نزدیکی لبه شکل موج بکشید، پس از آنکه دکمه سمت چپ آزاد شده است، به لبه به سمت راست برسد.

LA cursor

تابع فیلتر داده

تابع فیلتر داده ها می تواند برای فیلتر کردن اطلاعات مورد نیاز استفاده شود. تصویر زیر یک سیگنال SPI را نمایش می دهد. از آنجا که فاصله داده ها نسبتا طولانی است، تنها یک بخش از داده ها در تصویر دیده می شود.

no filter

در اینجا می توانیم از تابع فیلتر استفاده کنیم و هنگامی که سیگنال فعال (A0) کم است، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده، می توان داده ها را استخراج کرد:

data filter

پس از تنظیم فیلتر داده، نتیجه اندازه گیری شده در شکل های زیر ارائه می شود. هنگامی که "سیگنال فعال" بالا است، داده ها فیلتر می شوند، و تنها داده هایی از سیگنال فعال کم را می دهند. تابع "جداگانه داده ها" یک قطعه از داده های فیلتر شده را حفظ می کند که می تواند برای جداسازی داده ها استفاده شود. این می تواند برای تجزیه و تحلیل داده ها مفید باشد. پیش فرض فعال است، اما کاربران می توانند این عملکرد را غیرفعال کنند.

with filter

تابع شمارنده فرکانس

عملکرد تابع فرکانس می تواند حداکثر 10 رقم را نشان دهد. بالاترین دقت 0.1 هرتز است و حداکثر فرکانس قابل اندازه گیری 200 Mhz است.

Frequency Counter

عملکرد صادرات داده

این نرم افزار اجازه می دهد تا داده های شکل موج را به صورت فایل های متنی به طوری که کاربران می توانند داده ها را تجزیه و تحلیل کنند یا به برنامه های دیگر اجازه دسترسی به داده ها را بدهند، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

waveform export

عملکرد تابع بسته

تابع ماشه بسته به شما در پیدا کردن بسته ای که می خواهید کمک می کند. هنگامی که این تابع فعال می شود، سیستم اطلاعات را گرفته و بسته ها را بررسی می کند تا بسته ای که نیاز دارید ظاهر شود. هنگامی که یک بسته ظاهر می شود، سیستم متوقف می شود ضبط داده ها و داده های بسته بر روی صفحه را نشان می دهد.

packet trigger

تابع حرکت هماهنگ

اگر بخواهید تفاوت بین دو فایل را بررسی کنید، عملکرد حرکت همگام مفید است. دو فایل را باز کرده و این عملکرد را فعال کنید، سپس از مکان نما برای انتخاب علامت T، A یا B به عنوان نقطه شروع خود استفاده کنید. شکل موج دو فایل به نقطه شروع می رسد و حرکت همزمان می تواند زوم و مشاهده شود.

Synchronized Move

نمایش آنالوگ

علاوه بر مقادیر، اتوبوس نیز می تواند به شکل آنالوگ نمایش داده شود.

analog display

تجزیه و تحلیل منطق Perytech دارای توابع سخت افزاری دیگر است که به طور خلاصه در زیر معرفی می شوند.

عرض جابجایی ماشه زمانی فعال می شود که سیگنال ها بزرگتر یا کوچکتر از عرض زمانی تنظیم شده باشند.

تاخیر تکرار این ماشه زمانی فعال می شود که یک دوره تنظیم شده پس از تشخیص سیگنال ماشه شناسایی شده است. تاخیر ماشه برای مشاهده سیگنال ها پس از ماشه استفاده می شود.

فیلتر نویز در یک محیط نویز بالا، کاربران می توانند از فیلتر تابع سختافزار برای فیلتر کردن نویز استفاده کنند.

رایگان برای ارتقاء به روز رسانی نرم افزار رایگان در طول عمر.مقدمه ای بر حالت اسیلوسکوپ مخلوط سیگنال

حالت اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط می تواند به طور همزمان موجک های دیجیتال و آنالوگ را اندازه گیری کند. حالت اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط را می توان در منوی نرم افزار آنالیز منطقی به صورت زیر انتخاب کرد.

measurement mode

تصویر زیر اندازه گیری واقعی سیگنال های I²S است. I²S یک نوع از رابط های صوتی دیجیتال است که معمولا در DAC های صوتی استفاده می شود. سیگنال های دیجیتال در بالا سیگنال های I²S هستند. دو سیگنال آنالوگ در پایین شکل موج کانال های آکوستیک سمت چپ و راست است.

I2S

زوم کنید تا بسته های I²S رمزگشایی شده در بالای صفحه ببینید.

I2S packet


نرم افزار را امتحان کنید

این نرم افزار یک حالت تظاهرات را فراهم می کند، بنابراین شما ابتدا می توانید بدون سخت افزار نرم افزار را امتحان کنید. لطفا لینک برای دانلود صفحه نرم افزار را ببینید. شما می توانید نرم افزار را دانلود کنید.


ظهور اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط

اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط Perytech شامل یک آلیاژ آلومینیومی سیاه و سفید با یک بافت عالی است. مورد آلیاژ دریافت سطح درمان سطح پوست برای اطمینان از بیرونی بسیار مرسوم، مد روز است.

MSO

علامت روی پانل و مورد با استفاده از تکنولوژی حکاکی لیزری اعمال می شود. نامه ها به عنوان رنگ و برچسب ها لکه نکنید و یا پوست نکنید.

MSO

لوازم جانبی: جعبه خارجی، اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط، دو پروب اسیلوسکوپ، کلیپ های LA، کلیپ، دیسک و یک کابل USB 2.0.

لوازم جانبی شامل دو پروب با کیفیت 100 مگاهرتز است.

probe

probe

LA clips

USB line

software disc

چگونه محصولات ما می توانند خریداری شوند؟

چهار راه برای خرید محصولات ما وجود دارد.

1.خرید به طور مستقیم از ما. ما T / T، PayPal و Alipay را قبول میکنیم. لطفا با ما تماس بگیرید به طور مستقیم تماس با ما

2.خرید از نمایندگی های محلی خود. شما می توانید برای نمایندگی های مجاور در نزدیکی شما و خرید از آنها را جستجو کنید. ارتباط دادن

3.eBay. ما همچنین یک فروشگاه eBay داریم احساس رایگان برای بازدید از فروشگاه eBay ما. فروشگاه eBay

4.Amazon. شما همچنین می توانید محصولات خود را از طریق آمازون خریداری کنید. احساس رایگان برای بازدید از فروشگاه آمازون ما. فروشگاه آمازون.جدول مشخصات


جدول مشخصات اسیلوسکوپ
Model MSO-40161 MSO-40162 MSO-40322 MSO-40325 MSO-40326
Sampling Rate
(use 1 channel)
400MS/s
Sampling Rate
(use 2 channels)
200MS/s
Bandwidth 100MHz
Channel 2
Memory 40k per Channel
Input Impedance 1MΩ±1% // 20pF±5%
Max. Input Voltage
(for 1:1 probe)
40Vpk (DC + AC peak)
Input Coupling AC, DC
Vertical Resolution 8 bits
Vertical Sensitivity 2mV/DIV to 5V/DIV (as 2-5-10 step)
Vertical Range 8 divisions
Offset Level ±4 divisions
Offset Increments 0.1 division
DC Accuracy ±3%
Time Base Range 200 ms ~ 5 ns
Time Accuracy 25 ppm
Time Display Range 10 Divisions
Trigger Type Rising, Falling, Delay-Trigger
Trigger Mode Auto, Normal, Single
Trigger Level ±4 divisions
Trigger Increments 0.1 division
Measurement Vpp, Vmax, Vmin, Vmean, Period, Frequency, Average, RMS, High,
Low, Amplitude, Middle, Rise Time, Fall Time, +Overshoot,
-Overshoot, +Preshoot, -Preshoot, +Width, -Width
Cursor Time difference, Voltage difference, FFT Frequency, FFT dbv
Equivalent Sample 4GS/s
Calibration Output 2.5V, 1kHzجدول مشخصات آنالیز منطقی
Model MSO-40161 MSO-40162 MSO-40322 MSO-40325 MSO-40326
Channels 16 16 32 32 32
Memory Depth
(Per Channel)
64k 128k 128k 1M 2M
Compression Mode
Max Equal Depth
64G 128G 128G 1T 2T
Compression Mode
Max Record Time(Sec)
320 640 640 5000 10000
Max Sample Rate 200MS/s
Bandwidth 100MHz
Max Compression
Ratio
1 million
Available Channels
for Compression
16
Noise Filter Support hardware glitch filter with 1 or 2 sampling width
Trigger Type Rising Edge, Failing Edge, Either Edge, High, Low, None
Width Trigger Support trigger condition that signal is greater than or less than
specific Width Time
Trigger Position Trigger position can be adjusted for occupying 10% to 90% of memory,
and the default value is 10%
Trigger Voltage Range +6V ~ -6V
Trigger Voltage Resolution 0.1V
Max Input Voltage ±30V
Protocol Decode I2C, SPI, UART, I2S, PS2, 1-Wire, USB 1.1, S/PDIF, SD 1.1/2.0, CAN Bus,
Lin Bus,3-Wire, Microwire, SSI, Miller, Manchester, SM Bus, PM Bus, Modbus,
Jtag, DMX512, LPC, SWD, HDLC, RC-5, ESPI, Wiegand, QI, HDMI CEC,
MII/RMII/GMII, DALI, GPIB, UNI/O, MIDI, FlexRay, (be on the increase)
Software Upgrade Free
Input Impedance 500KΩ / 10pFجدول مشخصات دیگر
OS Support Windows XP / Vista / Windows 7 / Windows 8.1 (32 & 64) / Windows 10 (32 & 64)
Interface USB 2.0
Power Source USB (DC 5V, 500mA)
Dimension 162 x 116 x 24 (mm)
Weight 326 g
Warranty 3 years


این محصول دارای گواهینامه CE و FCC است.
CE FCC