Mantık Analizörü - protokol çözme ve protokol paket listeleri ile, arayüz kullanımı kolay. Buy It Now!

Mantık Analizörü


  • 16 ~ 32 Kanal, örnekleme hızı 200MS / s.
  • Arayüz kullanımı kolay.
  • Dahili protokol çözme ve protokol paket listesi fonksiyonu.
  • 1 milyon maksimum veri sıkıştırma oranı, 1 G hafızaya eşdeğer 1 k bellek kullanır.
  • Analog sinyali de ölçmeniz gerekiyorsa, karışık sinyal osiloskopumuzu seçebilirsiniz. Bağlantı.
Logic Analyzer

IndexMantık Analizörü Yazılım gösterimi
LA video


Mantık Analizcisi nedir?

Mantıksal analizörler ve osiloskoplar, elektronik sinyalleri ölçmek için kullanılan araçlardır. Fark, analog sinyalleri ölçmek için bir osiloskop kullanıldığında, dijital sinyalleri ölçmek için bir mantık analizörü kullanılır.

Ek olarak, bir mantık analizörü bir osiloskoptan (genellikle 8'den fazla) daha fazla ölçüm kanalına sahiptir. Dahası, bir mantık analizörü bir osiloskoptan daha fazla belleğe sahiptir.

Aşağıdaki iki enstrümanın bir karşılaştırmasıdır.

madde Osiloskop Mantık Analizörü
Ölçülen sinyal Analog Digital
Channels Less More
Memory Size Smaller Larger

Erken mantık analizörleri büyük ve pahalıydı, bu yüzden pek çok insan bunu kullanmıyordu. Daha sonra geliştirilen USB mantık analizörleri önceki mantık analizörlerinden daha küçük ve daha ucuzdu. Bu kademeli olarak mantık analizörlerini daha yaygın hale getirdi.


Bir Mantık Analizcisi Nasıl Seçilir?

İyi bir mantık analizörü aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:

1.Kullanımı kolay: Mühendislerin zaman baskısı vardır ve yeni bir araç öğrenmek için çok fazla zaman harcayamaz. Böylece, bir mantık analizörü kullanımı kolay olmalıdır.

2.Veri sıkıştırma fonksiyonu: yokluğunda, 1 G bellek, 200 MS / sn'lik bir örnekleme hızında sadece 5 saniyelik bir sinyal kaydedebilir. Karşılaştırma, sıkıştırma fonksiyonu çoğu durumda daha uzun kayıt süresine izin verir.

3.Veriyolu analiz fonksiyonu: İyi bir mantık analizörü, sadece veriyolu analizini yapabilmemeli, aynı zamanda bir "protokol paket listesi" fonksiyonuna sahip olmalıdır. “Protokol paket listesi çok kullanışlı bir işlevdir ve sinyal analiz süresini azaltabilir.

4.CE ve FCC sertifikaları: CE ve FCC sertifikası, elektronik ürünler için temel gereksinimlerdir. Bir ürün bu sertifikaları almadıysa, güvenilir bir ürün olmayabilir.Perytech mantık analizörü özellikleri

Güçlü Veri Sıkıştırma Fonksiyonu

Perytech'in mantık analizörü, 1 milyon maksimum sıkıştırma oranına sahip bir veri sıkıştırma fonksiyonuna sahiptir. Bu önemli ölçüde ölçüm süresini uzatır.

Sıkıştırma modu prensibi: normal modda, mantık analizörü tüm örneklenmiş verileri hafızaya kaydeder. Sıkıştırma modunda, sadece sinyal değiştiğinde verileri kaydedin. Tüm örnekleme zamanlarında tüm sinyaller değişmediğinden, sıkıştırma işlevi kayıt süresini önemli ölçüde artırabilir.

Gerçek bir test örneği, test sinyali 100 Hz'lik bir saat sinyalidir, belleği 128k'a ayarlar, örnekleme oranını 200 MS / s'ye ayarlar, sıkıştırma fonksiyonu olmayan bir mantık analizörü yaklaşık 0,65 msn veri kaydeder. Eski mantık analizörlerinin sıkıştırma oranı sadece 256'dır ve kayıt süresi yaklaşık 167 ms'dir. Perytech'in mantık analizörü, 1 milyon olan maksimum 2 ^ 20'lik bir sıkıştırmaya sahiptir. Aynı koşullar altında, Perytech'in mantık analizörü için kayıt süresi 640.000 ms'yi aşmaktadır.

Aşağıdaki şekil, üç tür mantık analizörü için kayıt süresini göstermektedir. Sıkışma fonksiyonu olmayan mantık analizörleri, aynı koşullar altında 640.000 ms'lik kayıt için 128 G hafıza gerektirir.

compression ratio

Sıkıştırma Modunda Maksimum Kayıt Süresi nedir?

Sıkıştırma modunda kayıt süresi, veri değişimlerinin sıklığı ile ilgilidir. Örneğin, her 1 ms'de bir sinyal değişirse, 8k belleğin kayıt süresi 8 saniyedir.

1 ms * 8000 = 8 s

Sıkıştırma Modunun Gerçek Testi

Aşağıdaki şekil bir USB fare takıldığında USB iletişimini göstermektedir. 200 MS / s'lik bir örnekleme hızında, 64 k bellek 5.478 saniyede kaydedilir. Sıkıştırma modu olmadan, aynı kayıt süresi her bir kanal için 1.09 G hafıza gerektirir.

compress demo USB

Aşağıdaki resim bir PLC'nin RS-232 iletişimini göstermektedir. 19200’ün RS-232 baud hızı, her 240 ms'de bir kez haberleşir. Mantık analizörünün örnekleme oranı 200 MS / s idi. Toplamda 64 k bellek 76,9 saniyede kaydedildi. Sıkıştırma modu olmadan, aynı kayıt süresi, her bir kanal için 15.38 G hafıza gerektirir.

compress demo RS232


Aşağıdaki video sıkıştırma modunun bir gösterimidir:
LA compress video


Arayüz kullanımı kolay

Mantık analizörleri güçlü olmasına rağmen, birçok araştırmacı bunları nasıl kullanacaklarını öğrenmek için gereken süreden dolayı onları kullanmaz. Bazı mantık analizörlerinin kullanım kılavuzları 1000 sayfayı geçmektedir. Mühendislerin yeni bir araç kullanmayı öğrenmek için fazla zamanları yok.

Kullanıcıların gereksinimlerini anlayarak, Perytech mantık analizörlerini en kolay kullanımlı arayüzle geliştirir. Perytech'in mantık analizörünün tüm işlemleri sezgiseldir, kullanıcılar tüm fonksiyonları kullanıcı el kitabı olmadan başarıyla kullanır. Ayrıca, kullanıcıların sinyalleri gözlemlemelerini ve verileri analiz etmelerini sağlamak için birçok kolay kullanım fonksiyonu geliştirilmiştir.


Basitleştirilmiş Araç Çubuğu

Kullanıcıları kafa karıştırmamak için araç çubuğunda yalnızca en sık kullanılan işlevler ayrılmıştır. Simgeler basit ve açıktır, bu da kullanıcıların birkaç yıl sonra bile cihazı nasıl kullanacaklarını unutmayacağı anlamına gelir. Gelişmiş fonksiyonlar açılır menüde mevcuttur.

LA panel

Temel İşlem Sadece İki Adım Gerekir

ADIM 1: Tetikleme koşulunu ayarlamak için “Trig” kutusunu (aşağıdaki resimde fare imlecinde) tıklayın.

ADIM 2: "ÇALIŞTIR" düğmesine basınız.

LA 2 steps

Kullanışlı Kanal Paneli İşlevi

Ekranın sol tarafındaki kanal paneli, sinyalleri ölçmek için kanalları yapılandırmak için kullanılabilir. Kanalların ve otobüslerin adlarını ayarlayabilir, kanal ekleyebilir / kaldırabilir, kanalları kopyalayıp yapıştırabilir ve kanalların rengini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, Ctrl + sol fare düğmesine basarak gerekli kanalları seçebilir ve ardından kanalları bir veri yoluna (“Grup İçi Veri Yoluyla”) gruplayabilirsiniz.

group BUS

Veriyolu Analiz Fonksiyonu

Perytech'in mantık analizörü, kullanıcının farklı veri yolu değerlerini otomatik olarak analiz etmesine yardımcı olabilecek bir veriyolu kod çözme işlevi sağlar. Bu önemli miktarda zaman tasarrufu sağlayabilir. Aşağıdaki resim, Perytech'in mantık analizörü kullanılarak I2C veriyolunun gerçek analizini göstermektedir.

I2C BUS

Aşağıdaki resim UART (RS-232) BUS (4 kanal) analizini göstermektedir.

4 UART decode

Varsayılan veri yolu kod çözme formatı onaltılı (Onaltılık) değerdedir. Ondalık ekran veya ASCII formatını da seçebilirsiniz. Aşağıdaki resim ASCII formatında gösterilen UART veri yoludur.

UART ASCII

Ayrıca, Perytech'in mantık analizörü bir protokol paket listesi fonksiyonuna sahiptir. Bu işlev kodu çözülmüş paketleri bir pencerede sırayla görüntüler. Paket aktarımını kontrol etmek nispeten kolaydır, çünkü dalga şekli görünümünden daha fazla veriyi tek bir pencerede kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki şekil, I2C veriyolunun protokol paket listesini gösteren bir pencerenin ekran görüntüsüdür. Perytech sürekli olarak yeni veri yolu analiz fonksiyonunu geliştirir, istediğiniz zaman yeni veri yolu analiz fonksiyonu için gereksinimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

packet list

Bir USB paket listesi aşağıda sunulmuştur. Çok miktarda veri olduğunda, protokol paket listesine bakmak, dalga biçimi kod çözümüne bakmaktan çok daha kolay ve hızlıdır.

USB packet list

Protokol paket listesi bir metin (* .txt) veya Excel dosyası (* .csv) olarak dışa aktarılabilir.

packet list export

Diğer fonksiyonlar
İmleç İşlevi

Ekranın üstündeki “cetvel alanı” nda (aşağıda gösterildiği gibi) farenin sağ tuşunu tıklayın ve imleç fonksiyon menüsü görünecektir. A ve B imleçlerini seçebilir veya A, B ve T (“Trig”) imleç pozisyonlarına gidebilirsiniz. Sol fare tuşunu kullanarak bir imleci sürükleyebilirsiniz. Bir imleci bir dalga formunun kenarına yakın sürüklediğinizde, sol düğme serbest bırakıldıktan sonra otomatik olarak kenara hizalanır.

LA cursor

Veri Filtresi İşlevi

Veri filtresi işlevi, gerekli verileri filtrelemek için kullanılabilir. Aşağıdaki resimde bir SPI sinyali var. Veri aralığı nispeten uzun olduğu için, resimde sadece bir bölüm veri görülebilir.

no filter

Burada, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, etkinleştirme sinyali (A0) düşük olduğunda filtre işlevini kullanabilir ve veri ayıklamayı ayarlayabiliriz:

data filter

Veri filtresini ayarladıktan sonra, ölçülen sonuç aşağıdaki dalga formlarında sunulur. “Etkinleştir sinyali” yüksek olduğunda, veriler filtrelenir ve yalnızca düşük etkinleştirme sinyalinden gelen veriler kalır. "Ayrı Veri" fonksiyonu, veri ayrımı için kullanılabilen filtrelenmiş verinin bir parçasını muhafaza eder. Bu verileri analiz etmek için yararlı olabilir. Varsayılan etkin, ancak kullanıcılar bu işlevi devre dışı bırakabilir.

with filter

Frekans Sayıcı Fonksiyonu

Frekans sayıcı fonksiyonu maksimum 10 hane oluşturabilir. En yüksek hassasiyet 0.1 Hz'dir ve maksimum ölçülebilir frekans 200 Mhz'dir.

Frequency Counter

Veri Aktarım İşlevi

Yazılım, dalga biçimi verilerinin metin dosyaları olarak dışa aktarılmasını sağlar, böylece kullanıcılar verileri analiz edebilir veya diğer programların verilere erişmesine izin verebilir, aşağıda gösterildiği gibi.

waveform export

Protokol Paket Trig İşlevi

Paket trig işlevi, istediğiniz paketi bulmanıza yardımcı olur. Bu işlev etkinleştirildiğinde, sistem verileri yakalar ve ihtiyaç duyduğunuz bir paket görüntülenene kadar paketleri kontrol eder. Bir paket belirdiğinde, sistem veri yakalamayı durdurur ve paket verilerini ekranda gösterir.

packet trigger

Senkronize Hareket İşlevi

İki dosya arasındaki farkları incelemek isterseniz, senkronize hareket işlevi yararlıdır. İki dosyayı açın ve bu işlevi etkinleştirin, ardından başlangıç ​​noktanız olarak T, A veya B işaretini seçmek için imleci kullanın. İki dosyanın dalga formları başlangıç ​​noktasında hizalanır ve senkronize hareket yakınlaştırılabilir ve gözlemlenebilir.

Synchronized Move

Analog ekran

Değerlere ek olarak, veri yolu analog olarak da gösterilebilir.

analog display

Perytech'in mantık analizörü, aşağıda kısaca tanıtılan diğer donanım işlevlerine sahiptir.

Trig Width. Tetik, sinyaller ayarlanan zaman genişliğinden daha büyük veya daha küçük olduğunda aktive edilir.

Trig Delay. Tetikleyici, bir tetikleme sinyali tespit edildikten sonra belirli bir süre geçtiğinde devreye girer. Tetik gecikmesi, tetiklemeden sonra sinyalleri gözlemlemek için kullanılır.

Noise Filter. Yüksek gürültülü bir ortamda, kullanıcılar gürültüyü filtrelemek için donanım filtresi işlevini kullanabilirler.

Yükseltme için ücretsiz. Ömür boyu ücretsiz yazılım yükseltme.Yazılımı deneyin

Yazılım bir tanıtım modu sağlar, böylece yazılımı donanım olmadan ilk kez deneyebilirsiniz. Yazılım indirme web sayfasına bakınız. Yazılımı indirmek için bekliyoruz.

Mantık Analizörü Fiziksel Görünüm

Perytech Logic Analyzers, mükemmel bir dokuya sahip siyah bir alüminyum alaşımı içerir. Alaşımlı kasa dış yüzeyinin çok şık olmasını sağlamak için fırçalanmış yüzey işleme alır. Cihaz küçük, hafif ve taşıması kolay.

Logic Analyzer

Ön ve arka paneller lazerle oyulmuştur. Bu sadece estetik değil, gelecekte boya peeling problemleri de yok.

Logic Analyzer

Aksesuarlar: Harici kutu, Mantık-Analiz, LA-Klipler, Klip Hattı, disk, USB 2.0 kablosu.Ürünlerimiz nasıl satın alınabilir?

Ürünlerimizi satın almanın dört yolu vardır.

1.Doğrudan bizden satın alın: Biz T / T, PayPal ve Alipay kabul ediyoruz. Lütfen doğrudan bizimle iletişime geçin. Bizimle iletişime geçin

2.Yerel bayilerinden satın alın: Size en yakın bayileri arayabilir ve onlardan satın alabilirsiniz. bağlantı

3.eBay: Ayrıca bir eBay mağazamız var. EBay mağazamızı ziyaret etmek için çekinmeyin. eBay mağazası

4.Amazon: Ürünlerimizi Amazon üzerinden de satın alabilirsiniz. Amazon mağazamızı ziyaret etmek için çekinmeyin. Amazon mağazası.Şartname Tablosu

Model PLA-32128 PLA-321M PLA-322M
Channels 32 32 32
Memory Depth
(Per Channel)
128k 1M 2M
Compress Mode
Max Equal Depth
128G 1T 2T
Compress Mode
Max Record Time(Sec)
640 5000 10000
Max Sample Rate 200MS/s
Bandwidth 100MHz
Max Compression
Ratio
2^20(More than 1 million)
Available Channels
for Compression
16
Noise Filter Support hardware glitch filter with 1 or 2 sampling width
Trigger Type Rising Edge, Failing Edge, Either Edge, High, Low, None
Width Trigger Support trigger condition that signal is greater than or less than
specific Width Time
Trigger Position Trigger position can be adjusted for occupying 10% to 90% of memory,
and the default value is 10%
Trigger Voltage Range +6V ~ -6V
Trigger Voltage Resolution 0.1V
Max Input Voltage ±30V
Protocol Decode I2C, SPI, UART, I2S, PS2, 1-Wire, USB 1.1, S/PDIF, SD 1.1/2.0, CAN Bus,
Lin Bus,3-Wire, Microwire, SSI, Miller, Manchester, SM Bus, PM Bus, Modbus,
Jtag, DMX512, LPC, SWD, HDLC, RC-5, ESPI, Wiegand, QI, HDMI CEC,
MII/RMII/GMII, DALI, GPIB, UNI/O, MIDI, FlexRay, (be on the increase)
Software Upgrade Free
OS Support Windows XP / Vista / Windows 7 /
Windows 8.1 (32 & 64) / Windows 10 (32 & 64)
Interface USB 2.0
Power Source USB(DC 5V, 500mA)
Dimension 134 x 89 x 24(mm)
Weight 220g
Warranty 3 yearsÜrün CE & FCC sertifikasyonunu geçti.

CE FCC