Karışık sinyal osiloskop - Osiloskop ve Mantık analizörü fonksiyonları ile. Şimdi satın al!

karışık sinyal osiloskopu (MSO)


  • Hem mantık analizörü hem de osiloskop fonksiyonları ile
  • Kullanıcı dostu arayüz
  • USB osiloskop güçlü fonksiyonlara sahiptir ve kullanımı kolaydır
  • Mantık analizörü otobüs kod çözme ve protokol paket listesini destekler
  • Mantık analizörü 1 milyon maksimum veri sıkıştırma oranına sahiptir, 1 G hafızaya 1 kg bellek kullanır
MSO

IndexKarışık sinyal osiloskop nedir?

Karışık sinyal osiloskop osiloskop ve mantık analizörünün fonksiyonlarını birleştirir. Osiloskoplar ve mantık analizörleri, elektronikte sıklıkla kullanılan enstrümanlardır. Her ikisi de elektrik sinyallerini ölçmek için kullanılabilse de, farklı işlevlere sahiptirler. Osiloskoplar, analog sinyalleri ölçmek için kullanılır, ekranlar sürekli olarak güncellenir, böylece kullanıcılar dalga formlarındaki değişiklikleri gözlemleyebilir. Dijital sinyalleri ölçmek için lojik analizörler kullanılır ve gözlemlenen dalga formları sadece bir Boole değerinin iki durumunu gösterir (0 ve 1). Mantık analizörleri, osiloskoplardan daha fazla kanal ve daha büyük bir belleğe sahiptir. Bazı mantık analizörleri bir veriyolu kod çözme işlevine sahiptir.

Perytech'in karışık sinyal osiloskopunda hem osiloskop hem de mantık analiz yazılımı bulunmaktadır. Osiloskop yazılımı aşağıda gösterilmiştir. Yazılım paneli, geleneksel bir osiloskopa benzemektedir ve analog sinyallerdeki gerçek zamanlı değişiklikleri gözlemlemek için uygundur.

DSO panel

Mantık analiz yazılımı aşağıdaki resimde sunulmaktadır (orijinal resmi görüntülemek için resme tıklayın). Mantık analizörü, çoklu kanalları ve nispeten uzun dijital sinyalleri incelemek için uygun olan güçlü fonksiyonlara sahiptir. Ayrıca, mantık analizörü bir veriyolu kod çözme fonksiyonuna sahiptir.

LA 32 channel

Karışık sinyal osiloskop modu, aşağıda gösterildiği gibi aynı anda dijital ve analog dalga formlarını ölçer (orijinal resmi görüntülemek için resme tıklayın). Karma sinyal osiloskop modunda onaltı mantık analizörü kanalı kullanılabilir.

MSO mode


Osiloskop modunu tanıtmak


Özellik 1: kullanımı kolay arayüzü

Birçok USB osiloskop yazılımı tasarımı bir pencere formuna, çünkü bu form tasarımı en kolay olanıdır. Bununla birlikte, böyle bir tasarım gerçek osiloskoplardan çok farklıdır ve kullanıcılar için zorluklar ve rahatsızlıklara neden olur.

Perytech'in USB osiloskop yazılımının tasarımı, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi gerçek bir osiloskopunkine benzer. Arayüz kullanımı son derece kolaydır ve çoğu kullanıcı bir kullanıcı el kitabının yokluğunda bile tüm fonksiyonları çalıştırabilir.

DSO panel

Yazılım paneli beş boyutta görüntülenebilir veya tam ekran modunda gösterilebilir.

DSO panel zoom

Özellik 2: Güçlü Yazılım Fonksiyonu

Yazılım, maksimum değer, minimum değer, sıklık ve süre gibi birçok otomatik ölçüm işlevini içerir.

DSO measure function

İmleç işlevi, rapor yazmak için kullanışlı ve kullanışlıdır.

DSO cursor function

Genel Bakış (GENEL BAKIŞ) fonksiyonunda, ekranın üst kısmı tüm dalga şeklini ve dalga formunun büyütülmüş bölümünün altında olduğunu gösterir. Gri alan yukarı doğru sürüklenebilir veya alt kısımdaki kaydırma çubuğu görüntülenen bölümü hareket ettirmek için kullanılabilir.

DSO overview

FFT işlevi frekans alanını görüntülemek için açılabilir. FFT işlevi, tepe değerlerini otomatik olarak algılar.

FFT function

Eşdeğer örnekleme fonksiyonu: periyodik sinyaller için, bu fonksiyon sinyalleri analiz edebilir ve bunları 4 GS / s'lik bir örnek hızında grafikleyebilir. Bu işlev örnekleme çözünürlüğünü arttırır ve kullanıcıya daha fazla ayrıntı sağlar.

Equivalent Sampling

Osiloskop yazılımı, toplama, çıkarma, çarpma, bölme ve kare gibi çok sayıda matematik fonksiyonuna sahiptir.

Math function

Lissajous eğrisi, XY modunda görüntülenir.

XY mode

Frekans sayıcı işlevi 0.1 Hz hassasiyete sahiptir.

Frequency Counter

Kayıt dosyası fonksiyonu, kullanıcıların dosyaları * .png, * .bmp veya * .csv (Excel dosyaları) ve * .txt veya * .m (MATLAB dosyaları) olarak kaydetmelerini sağlar. Aşağıdaki şekil, dalga grafiğini çizmek için MATLAB "plot ()" fonksiyonunu kullanıyor.

Matlab

Özellik 3: istifleme fonksiyonu

İstifleme fonksiyonu çoklu osiloskopları birleştirmek için kullanılır. Dört adede kadar USB osiloskop, 8 kanallı bir osiloskop olarak istiflenebilir.

DSO stack

Özellik 4: LabVIEW API'sı sağlar

LabVIEW bir ölçüm programı tasarlamak için kullanılabilir.

Labview LabviewMantık analizörü modunu tanıtın


Güçlü Veri Sıkıştırma Fonksiyonu

Perytech'in mantık analizörü, 1 milyon maksimum sıkıştırma oranına sahip bir veri sıkıştırma fonksiyonuna sahiptir. Bu önemli ölçüde ölçüm süresini uzatır.

Sıkıştırma modu prensibi: normal modda, mantık analizörü tüm örneklenmiş verileri hafızaya kaydeder. Sıkıştırma modunda, sadece sinyal değiştiğinde verileri kaydedin. Tüm örnekleme zamanlarında tüm sinyaller değişmediğinden, sıkıştırma işlevi kayıt süresini önemli ölçüde artırabilir.

Gerçek bir test örneği, test sinyali 100 Hz'lik bir saat sinyalidir, belleği 128k'a ayarlar, örnekleme oranını 200 MS / s'ye ayarlar, sıkıştırma fonksiyonu olmayan bir mantık analizörü yaklaşık 0,65 msn veri kaydeder. Eski mantık analizörlerinin sıkıştırma oranı sadece 256'dır ve kayıt süresi yaklaşık 167 ms'dir. Perytech'in mantık analizörü maksimum 1 milyon sıkıştırmaya sahiptir. Aynı koşullar altında, Perytech'in mantık analizörü için kayıt süresi 640.000 ms'yi aşmaktadır.

Aşağıdaki şekil, üç tür mantık analizörü için kayıt süresini göstermektedir. Sıkışma fonksiyonu olmayan mantık analizörleri, aynı koşullar altında 640.000 ms'lik kayıt için 128 G hafıza gerektirir.

compress ratio

Sıkıştırma Modunda Maksimum Kayıt Süresi nedir?

Sıkıştırma modunda kayıt süresi, veri değişimlerinin sıklığı ile ilgilidir. Örneğin, her 1 ms'de bir sinyal değişirse, 8k belleğin kayıt süresi 8 saniyedir.

1 ms * 8000 = 8 s

Sıkıştırma Modunun Gerçek Testi

Aşağıdaki şekil bir USB fare takıldığında USB iletişimini göstermektedir. 200 MS / s'lik bir örnekleme hızında, 64 k bellek 5.478 saniyede kaydedilir. Sıkıştırma modu olmadan, aynı kayıt süresi her bir kanal için 1.09 G hafıza gerektirir.

compress demo USB

Aşağıdaki resim bir PLC'nin RS-232 iletişimini göstermektedir. 19200’ün RS-232 baud hızı, her 240 ms'de bir kez haberleşir. Mantık analizörünün örnekleme oranı 200 MS / s idi. Toplamda 64 k bellek 76,9 saniyede kaydedildi. Sıkıştırma modu olmadan, aynı kayıt süresi, her bir kanal için 15.38 G hafıza gerektirir.

compress demo RS232


Aşağıdaki video sıkıştırma modunun bir gösterimidir:
LA compress video


Arayüz kullanımı kolay

Mantık analizörleri güçlü olmasına rağmen, birçok araştırmacı bunları nasıl kullanacaklarını öğrenmek için gereken süreden dolayı onları kullanmaz. Bazı mantık analizörlerinin kullanım kılavuzları 1000 sayfayı geçmektedir. Mühendislerin yeni bir araç kullanmayı öğrenmek için fazla zamanları yok.

Kullanıcıların gereksinimlerini anlayarak, Perytech mantık analizörlerini en kolay kullanımlı arayüzle geliştirir. Perytech'in mantık analizörünün tüm işlemleri sezgiseldir, kullanıcılar tüm fonksiyonları kullanıcı el kitabı olmadan başarıyla kullanır. Ayrıca, kullanıcıların sinyalleri gözlemlemelerini ve verileri analiz etmelerini sağlamak için birçok kolay kullanım fonksiyonu geliştirilmiştir.


Basitleştirilmiş Araç Çubuğu

Kullanıcıları kafa karıştırmamak için araç çubuğunda yalnızca en sık kullanılan işlevler ayrılmıştır. Simgeler basit ve açıktır, bu da kullanıcıların birkaç yıl sonra bile cihazı nasıl kullanacaklarını unutmayacağı anlamına gelir. Gelişmiş fonksiyonlar açılır menüde mevcuttur.

LA panel

Temel İşlem Sadece İki Adım Gerekir

ADIM 1: Tetikleme koşulunu ayarlamak için “Trigger” kutusunu (aşağıdaki resimde fare imlecinde) tıklayın.

ADIM 2: "ÇALIŞTIR" düğmesine basınız.

LA 2 steps

Kullanışlı Kanal Paneli İşlevi

Ekranın sol tarafındaki kanal paneli, sinyalleri ölçmek için kanalları yapılandırmak için kullanılabilir. Kanalların ve otobüslerin adlarını ayarlayabilir, kanal ekleyebilir / kaldırabilir, kanalları kopyalayıp yapıştırabilir ve kanalların rengini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, Ctrl + sol fare düğmesine basarak gerekli kanalları seçebilir ve ardından kanalları bir veri yoluna (“Grup İçi Veri Yoluyla”) gruplayabilirsiniz.

group BUS

Veriyolu Analiz Fonksiyonu

Perytech'in mantık analizörü, kullanıcının farklı veri yolu değerlerini otomatik olarak analiz etmesine yardımcı olabilecek bir veriyolu kod çözme işlevi sağlar. Bu önemli miktarda zaman tasarrufu sağlayabilir. Aşağıdaki resim, Perytech'in mantık analizörü kullanılarak I2C veriyolunun gerçek analizini göstermektedir.

I2C BUS

Aşağıdaki resim UART (RS-232) BUS (4 kanal) analizini göstermektedir.

4 UART decode

Varsayılan veri yolu kod çözme formatı onaltılı (Onaltılık) değerdedir. Ondalık ekranı veya ASCII'yi de seçebilirsiniz (bu ayar Menü → Seçenekler → Paket Veri Formatı biçimindedir). Aşağıdaki resim ASCII formatında gösterilen UART veri yoludur.

UART ASCII

Ayrıca, Perytech'in mantık analizörü bir protokol paket listesi fonksiyonuna sahiptir. Bu işlev kodu çözülmüş paketleri bir pencerede sırayla görüntüler. Paket aktarımını kontrol etmek nispeten kolaydır, çünkü dalga şekli görünümünden daha fazla veriyi tek bir pencerede kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki şekil, I2C veriyolunun protokol paket listesini gösteren bir pencerenin ekran görüntüsüdür. Perytech sürekli olarak yeni veri yolu analiz fonksiyonunu geliştirir, istediğiniz zaman yeni veri yolu analiz fonksiyonu için gereksinimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

packet list

Bir USB paket listesi aşağıda sunulmuştur. Çok miktarda veri olduğunda, protokol paket listesine bakmak, dalga biçimi kod çözümüne bakmaktan çok daha kolay ve hızlıdır.

USB packet list

Protokol paket listesi bir metin (* .txt) veya Excel dosyası (* .csv) olarak dışa aktarılabilir.

packet list export

Diğer fonksiyonlar
İmleç İşlevi

Ekranın üstündeki “cetvel alanı” nda (aşağıda gösterildiği gibi) farenin sağ tuşunu tıklayın ve imleç fonksiyon menüsü görünecektir. A ve B imleçlerini seçebilir veya A, B ve T (“Trigger”) imleç pozisyonlarına gidebilirsiniz. Sol fare tuşunu kullanarak bir imleci sürükleyebilirsiniz. Bir imleci bir dalga formunun kenarına yakın sürüklediğinizde, sol düğme serbest bırakıldıktan sonra otomatik olarak kenara hizalanır.

LA cursor

Veri Filtresi İşlevi

Veri filtresi işlevi, gerekli verileri filtrelemek için kullanılabilir. Aşağıdaki resimde bir SPI sinyali var. Veri aralığı nispeten uzun olduğu için, resimde sadece bir bölüm veri görülebilir.

no filter

Burada, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, etkinleştirme sinyali (A0) düşük olduğunda filtre işlevini kullanabilir ve veri ayıklamayı ayarlayabiliriz:

data filter

Veri filtresini ayarladıktan sonra, ölçülen sonuç aşağıdaki dalga formlarında sunulur. “Etkinleştir sinyali” yüksek olduğunda, veriler filtrelenir ve yalnızca düşük etkinleştirme sinyalinden gelen veriler kalır. "Ayrı Veri" fonksiyonu, veri ayrımı için kullanılabilen filtrelenmiş verinin bir parçasını muhafaza eder. Bu verileri analiz etmek için yararlı olabilir. Varsayılan etkin, ancak kullanıcılar bu işlevi devre dışı bırakabilir.

with filter

Frekans Sayıcı Fonksiyonu

Frekans sayıcı fonksiyonu maksimum 10 hane oluşturabilir. En yüksek hassasiyet 0.1 Hz'dir ve maksimum ölçülebilir frekans 200 Mhz'dir.

Frequency Counter

Veri Aktarım İşlevi

Yazılım, dalga biçimi verilerinin metin dosyaları olarak dışa aktarılmasını sağlar, böylece kullanıcılar verileri analiz edebilir veya diğer programların verilere erişmesine izin verebilir, aşağıda gösterildiği gibi.

waveform export

Paket Tetikleyici İşlevi

Paket tetikleme işlevi, istediğiniz paketi bulmanıza yardımcı olur. Bu işlev etkinleştirildiğinde, sistem verileri yakalar ve ihtiyaç duyduğunuz bir paket görüntülenene kadar paketleri kontrol eder. Bir paket belirdiğinde, sistem veri yakalamayı durdurur ve paket verilerini ekranda gösterir.

packet trigger

Senkronize Hareket İşlevi

İki dosya arasındaki farkları incelemek isterseniz, senkronize hareket işlevi yararlıdır. İki dosyayı açın ve bu işlevi etkinleştirin, ardından başlangıç ​​noktanız olarak T, A veya B işaretini seçmek için imleci kullanın. İki dosyanın dalga formları başlangıç ​​noktasında hizalanır ve senkronize hareket yakınlaştırılabilir ve gözlemlenebilir.

Synchronized Move

Analog ekran

Değerlere ek olarak, veri yolu analog olarak da gösterilebilir.

analog display

Perytech'in mantık analizörü, aşağıda kısaca tanıtılan diğer donanım işlevlerine sahiptir.

Trigger Genişliği. Tetik, sinyaller ayarlanan zaman genişliğinden daha büyük veya daha küçük olduğunda aktive edilir.

Trigger Gecikmesi. Tetikleyici, bir tetikleme sinyali tespit edildikten sonra belirli bir süre geçtiğinde devreye girer. Tetik gecikmesi, tetiklemeden sonra sinyalleri gözlemlemek için kullanılır.

Gürültü filtresi. Yüksek gürültülü bir ortamda, kullanıcılar gürültüyü filtrelemek için donanım filtresi işlevini kullanabilirler.

Yükseltme için ücretsiz. Ömür boyu ücretsiz yazılım yükseltme.Karışık sinyal osiloskop Moduna giriş

Karışık sinyal osiloskop modu, aynı anda dijital ve analog dalga formlarını ölçebilir. Karışık sinyal osiloskop modu, mantık analizörü yazılım menüsünde aşağıdaki gibi seçilebilir.

measurement mode

Aşağıdaki resim, I²S sinyallerinin gerçek bir ölçümüdür. I²S, ses DAC'lerinde yaygın olarak kullanılan bir tür dijital ses arabirimidir. Üstteki üç dijital sinyal I²S sinyalleridir. Alttaki iki analog sinyal, sol ve sağ akustik kanalların dalga formlarıdır.

I2S

En üstte kodu çözülmüş I²S paketlerini görmek için yakınlaştırın.

I2S packet


Yazılımı Deneyin

Yazılım bir tanıtım modu sağlar, böylece yazılımı donanım olmadan ilk kez deneyebilirsiniz. Yazılım indirme web sayfasının linkine bakınız. Yazılımı indirmek için bekliyoruz.


Karışık sinyal osiloskopunun görünüşü

Perytech'in karışık sinyal osiloskopu, mükemmel bir dokuya sahip siyah bir alüminyum alaşımı içerir. Alaşımlı kasa dış yüzeyinin çok şık olmasını sağlamak için fırçalanmış yüzey işleme alır.

MSO

Paneldeki yazı ve kılıf, lazer gravür teknolojisi kullanılarak uygulanır. Yazı, boya ve etiket olarak soyulmuyor veya soyulmaz.

MSO

Aksesuarlar: harici kutu, karışık sinyal osiloskop, iki osiloskop prob, LA klips, klips, disk ve bir USB 2.0 kablosu.

Aksesuarlar iki adet yüksek kaliteli 100 MHz osiloskop probunu içerir.

probe

probe

LA clips

USB line

software disc

Ürünlerimiz nasıl satın alınabilir?

Ürünlerimizi satın almanın dört yolu vardır.

1.Doğrudan bizden satın alın. T / T, PayPal ve Alipay'ı kabul ediyoruz. Lütfen doğrudan bizimle iletişime geçin. Bizimle iletişime geçin

2.Yerel bayilerinden satın alın. Size en yakın bayileri arayabilir ve onlardan satın alabilirsiniz. bağlantı

3.eBay. Ayrıca bir eBay mağazamız var. EBay mağazamızı ziyaret etmek için çekinmeyin. eBay mağazası

4.Amazon. Ürünlerimizi Amazon üzerinden de satın alabilirsiniz. Amazon mağazamızı ziyaret etmek için çekinmeyin. Amazon mağazası.Şartname tablosu


Osiloskop Şartname tablosu
Model MSO-40161 MSO-40162 MSO-40322 MSO-40325 MSO-40326
Sampling Rate
(use 1 channel)
400MS/s
Sampling Rate
(use 2 channels)
200MS/s
Bandwidth 100MHz
Channel 2
Memory 40k per Channel
Input Impedance 1MΩ±1% // 20pF±5%
Max. Input Voltage
(for 1:1 probe)
40Vpk (DC + AC peak)
Input Coupling AC, DC
Vertical Resolution 8 bits
Vertical Sensitivity 2mV/DIV to 5V/DIV (as 2-5-10 step)
Vertical Range 8 divisions
Offset Level ±4 divisions
Offset Increments 0.1 division
DC Accuracy ±3%
Time Base Range 200 ms ~ 5 ns
Time Accuracy 25 ppm
Time Display Range 10 Divisions
Trigger Type Rising, Falling, Delay-Trigger
Trigger Mode Auto, Normal, Single
Trigger Level ±4 divisions
Trigger Increments 0.1 division
Measurement Vpp, Vmax, Vmin, Vmean, Period, Frequency, Average, RMS, High,
Low, Amplitude, Middle, Rise Time, Fall Time, +Overshoot,
-Overshoot, +Preshoot, -Preshoot, +Width, -Width
Cursor Time difference, Voltage difference, FFT Frequency, FFT dbv
Equivalent Sample 4GS/s
Calibration Output 2.5V, 1kHzMantık analizörü özellikleri tablosu
Model MSO-40161 MSO-40162 MSO-40322 MSO-40325 MSO-40326
Channels 16 16 32 32 32
Memory Depth
(Per Channel)
64k 128k 128k 1M 2M
Compression Mode
Max Equal Depth
64G 128G 128G 1T 2T
Compression Mode
Max Record Time(Sec)
320 640 640 5000 10000
Max Sample Rate 200MS/s
Bandwidth 100MHz
Max Compression
Ratio
1 million
Available Channels
for Compression
16
Noise Filter Support hardware glitch filter with 1 or 2 sampling width
Trigger Type Rising Edge, Failing Edge, Either Edge, High, Low, None
Width Trigger Support trigger condition that signal is greater than or less than
specific Width Time
Trigger Position Trigger position can be adjusted for occupying 10% to 90% of memory,
and the default value is 10%
Trigger Voltage Range +6V ~ -6V
Trigger Voltage Resolution 0.1V
Max Input Voltage ±30V
Protocol Decode I2C, SPI, UART, I2S, PS2, 1-Wire, USB 1.1, S/PDIF, SD 1.1/2.0, CAN Bus,
Lin Bus,3-Wire, Microwire, SSI, Miller, Manchester, SM Bus, PM Bus, Modbus,
Jtag, DMX512, LPC, SWD, HDLC, RC-5, ESPI, Wiegand, QI, HDMI CEC,
MII/RMII/GMII, DALI, GPIB, UNI/O, MIDI, FlexRay, (be on the increase)
Software Upgrade Free
Input Impedance 500KΩ / 10pFDiğer özellikler tablosu
OS Support Windows XP / Vista / Windows 7 / Windows 8.1 (32 & 64) / Windows 10 (32 & 64)
Interface USB 2.0
Power Source USB (DC 5V, 500mA)
Dimension 162 x 116 x 24 (mm)
Weight 326 g
Warranty 3 years


Ürün CE ve FCC sertifikalarına sahiptir.
CE FCC